Novinky

Partnerství 181. Žofínského fóra

22. června 2015

Ve Velkém sále Žofína v Praze fórum věnované tématu „Armáda a druhý dech českého zbrojního průmyslu“ Účastníci diskutovali o podmínkách exportu, naší spolupráci v rámci NATO, úloze armády a roli legislativních opatření, které se dotýkají její modernizace (novela zákona o veřejných zakázkách, výběrová řízení). Společnost TTC TELEKOMUNIKACE byla jedním z partnerů fóra.

Cílem 181. Žofínského fóra byla diskuse odborné veřejnosti o otázkách, které souvisejí s dalším rozvojem českého zbrojního průmyslu, a to i v souvislosti s novou bezpečnostní situací v Evropě a ve světě. Ministr obrany, Martin Stropnický, připomněl vznik sekce průmyslové spolupráce a řízení organizací na ministerstvu obrany. Díky systematická podpoře českého obranného průmyslu na zahraničních trzích se podařilo zvýšit v loňském roce export o 4,2 mld. korun na celkových 12 mld korun. Letos se očekává další nárůst – podle předběžných odhadů Ministerstva obrany o další dvě miliardy korun. Náčelník Generálního štábu AČR Josef Bečvář nastínil budoucí vývoj české armády, konkrétně pak rozvoj jednotlivých druhů vojsk a jejich technického vybavení. Lepší spolupráci mezi armádou a zbrojaři ocenil prezident Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu ČR Jiří Hynek. Dodal ale, že je nutné zjednodušit legislativu.

Pozvánka na mezinárodní veletrh IDET

30. dubna 2015

Společnost TTC TELEKOMUNIKACE vás srdečně zve na veletrh IDET 2015, který se uskuteční od 9. do 21. května na Výstavišti v Brně. Najdete nás v pavilonu P, stánek č. 086A.

Součástí veletrhu bude zajímavý odborný doprovodný program. Zahajovací konference "Security Trends" se bude zabývat zejména trendy, hrozbami a výzvami v oblasti bezpečnosti a novými technologickými trendy pro bezpečnější Evropu. Asociace AFCEA pořádá odborný vzdělávací seminář "Základy kybernetické bezpečnosti pro vedoucí pracovníky". Na jejím stánku v pavilonu P budou po všechny tři dny veletrhu probíhat živé ukázky kybernetických útoků, jejich detekce, následné analýzy i možných postupů, jak eliminovat jejich dopady, ale i jak útokům úspěšně a efektivně předcházet. Univerzita obrany Brno tradičně pořádá odbornou konferenci CATE (Community-Army-Technology-Environment).

Souběžně s veletrhem IDET se koná Mezinárodní veletrh požární techniky a služeb PYROS, Mezinárodní veletrh bezpečnostní techniky a služeb ISET a Mezinárodní veletrh prostředků osobní ochrany, bezpečnosti práce a pracovního prostředí INTERPROTEC.

Partnerství semináře o kybernetické bezpečnosti

24. dubna 2015

TTC TELEKOMUNIKACE podpoří odborný vzdělávací seminář „Základy kybernetické bezpečnosti pro vedoucí pracovníky“, který pořádá pracovní skupina kybernetické bezpečnosti české pobočky AFCEA v rámci doprovodného programu veletrhu IDET.

Celodenní seminář se uskuteční ve středu 20. května v sále P4 v pavilonu P na brněnském Výstavišti.

Odbornými gestory semináře jsou Národní bezpečnostní úřad, Generální štáb AČR, Univerzita obrany a Policejní akademie ČR v Praze. Program zahrnuje jak přednášky fundovaných odborníků, tak praktickou část v rámci živých demonstrací kybernetických útoků a závěrečný test s možností získat osvědčení o absolvování semináře.

Podrobnosti a registrace

Účast na výročním setkání časopisu CDIS Review

21. ledna 2015

Zástupci společnosti TTC TELEKOMUNIKACE se zúčastnili tradičního výročního setkání redakčních radů časopisu CDIS Review. Konference se účastnili nejvyšší zástupci rezortu Ministerstva obrany a vrcholní představitelé komerčního sektoru. TTC TELEKOMUNIKACE reprezentovali obchodní ředitel Ing.Tomáš Müller, Ing. Vojtěch Motáň a Jana Hofhanzlová.

„Cisco Premier Certified Partner“ pro Českou republiku

8. září 2014

Společnost TTC TELEKOMUNIKACE, s.r.o. spolupracuje s Cisco Systems již řadu let. Jsme technologickým partnerem v oblasti vývoje interface našich produktů s produkty Cisco (v rámci programu CTDP – Cisco Technology Developer Program).

V souladu s dlouhodobým rozvojem našich vzájemných obchodních aktivit se společností Cisco, podpořených integrací jejich produktů do našich řešení a pro posílení vazeb se zákazníky a Cisco partnery jsme v srpnu letošního roku opět získali v rámci partnerského programu Cisco Channel Partner Program status Cisco Premier Certified Partner pro Českou republiku.

Certifikace potvrzuje, že společnost TTC TELEKOMUNIKACE splnila požadavky pro získání certifikátu Cisco partnerství k budování sítí, poskytování služeb a podpory produktů podle standardů Cisco.

Akvizice podílu ve společnosti TTC MARCONI

29. května 2014

Stoprocentním vlastníkem TTC MARCONI s.r.o. se stala na základě podpisu smlouvy s ERICSSON Holding International B.V. společnost TTC TELEKOMUNIKACE, s.r.o. Český majoritní vlastník od mezinárodního koncernu odkoupil jeho 49% podíl.

„Cílem této změny bylo zejména upevnění pozice TTC MARCONI v oblasti systémové integrace komunikačních a bezpečnostních řešení a speciálních aplikací pro korporace. Společnost bude i nadále používat obchodní jméno TTC MARCONI“, říká Josef Šelepa, její generální ředitel. V tomto segmentu dosahuje společnost TTC MARCONI dlouhodobě stabilních výsledků, zatímco nadnárodní společnost Ericsson se v poslední době koncentruje především na segment infrastruktury mobilních sítí. Mezi nejvýznamnější zákazníky TTC MARCONI v České republice i v zahraničí patří řada velkých korporací v energetice, dopravě a státní správě. Významné místo zaujímají komunikační systémy pro obranu státu.

Odkoupení minoritního podílu Ericssonu umožní budoucí konsolidaci obou českých společností, TTC MARCONI a TTC TELEKOMUNIKACE. Vlastníci si od konsolidace slibují nejen úsporu nákladů a zvýšení efektivity řízení, ale zejména další posílení pozice TTC MARCONI na trhu ICT.

TTC TELEKOMUNIKACE partnerem Cisco Connect 2014

21. března 2014

Jako dlouholetý vývojový i technologický partner společnosti Cisco Systems se společnost TTC TELEKOMUNIKACE stala partnerem jubilejního 15. ročníku konference Cisco Connect 2014. Konference se konala dne 15.4.2014 v hotelu Clarion Congress Hotel Prague. Tradiční techtorialy proběhly a 17.6.2014.

Konference Cisco Connect 2014 je určena pro všechny odborníky z oblasti ICT, které se zajímají o trendy, novinky a technické podrobnosti v oblasti síťových technologií a služeb, virtualizace, datových center i mobilních řešení.

<
Sídlo společnosti
TTC TELEKOMUNIKACE, s.r.o.
Třebohostická 987/5
100 00 Praha 10

Tel.: +420 234 051 002
Fax: +420 234 052 999
E-mail: info@ttc.cz
Úsek výroby
Areál TELLUS
Naskové 3
150 00 Praha 5 - Košíře

Tel.: +420 234 053 304
Fax: +420 234 053 245
E-mail: vyroba@ttc.cz
Identifikační údaje

IČO: 41194403, DIČ: CZ41194403
Společnost je zapsána v Obchodním rejstříku
Městského soudu v Praze, č. vložky C4736